ПЕТИЦИЈА ЗА ИТНО РЕШАВАЊЕ НА ПРОБЛЕМОТ СО ЗАГАДУВАЊЕТО ВО ОПШТИНА БИТОЛА


Gostin

#1

2015-12-11 11:47

Zatoa shto Bitola umira vo sopstvenoto zagaduvanje i sopstvenata negriza ZA NAS SE RABOTI

Gostin

#2

2015-12-11 12:08

Zatoa sto sakam podobra Idnina za nasite deca

Gostin

#3

2015-12-11 12:13

Да се исполнат мерките и да се намали бројот на заболени и починати, како последица на загадениот воздух во Битола.
Срамота е во 21 век , да умираат луѓето поради неодговорноста на надлежните органи!

Gostin

#4

2015-12-11 12:27

za poddrska na graganite od Bitola i za cista i zdrav zivotna okolina

Gostin

#5

2015-12-11 13:04

Za zdrava idnina

Gostin

#6

2015-12-11 16:29

Битола е мој роден крај, градот кој бескрајно го сакам! Во Битола живеат луѓето што ги сакам. А за да живеат, неопходно е да дишат! За да се стави крај на ова масовно гушење!!!


Gostin

#7

2015-12-11 19:08

Za cista Bitola

Gostin

#8

2015-12-11 19:17

Za zdrava sredina
јас

#9

2015-12-11 20:08

Бидејќи за нас се работи


Gostin

#10

2015-12-11 21:40

So ovaj potpis,ja podrzvam 100% rabotata na zdruzenieto!Problem koj gi zasega site Bitolcani e ambientalniot vizduh!Zato treba maksimalno da se podrzi ova inicijativa!

Gostin

#11

2015-12-11 22:06

Zatoa sto redno e da se sredi ova so vozduhot koj go diseme nie i nasite deca zalosno

Gostin

#12

2015-12-11 22:54

Za nas se raboti
uszo

#13

2015-12-11 23:22

за да докажам дека со потписи и нет револуции, ништо ПОСЕБНО не се дешава,додека главниот проблем на МК и светот е и ќе биде со ЕКО префикс! од воздух,вода па се до храна..нека му ја мислат тие што ги конзумираат овие (горенаведениве) работи, па одкако ќе им се деси кармата, ќе сфатат дека сепак не биле толку зафатени и дека имало милион начини да НЕ ДОЈДЕ ДО ТОА! да, ама тоа не важи за оние кои повеќе преферираат владини седвичи (со гмо срања внатре) него важи за она надежно малцинство кое сепак верува во невозможното а тоа дека сето ова преќутување, нема да има толкави последици (на ниво на самоубиствени статстики) кои само козметички се решавале и ќе се решаваат а нашава јадна земја ни тоа не го има остварено козметички филтри да стави и да сере понатаму како имале побитна работа а уствари,државава се претвора катакомби, со оглед на мртвородените и оние со спонтани абортуси предизикани ДИРЕТКНО од нивото на загаденост на воздухот..ама сепак ЌУТАТ!


Gostin

#14

2015-12-12 00:58

Bidejki disime najzagaden vozduh sto se pdrazuva na naseto zdravje so teski bolesti,a odgovornite za ovoj problem ocigledno si "spijat na usi"!!!!!!!!

Gostin

#15

2015-12-12 06:03

Ja podrzuvam Peticijata bidejki iako 25 godini ziveam vo Kicevo ,Bitola za sekogas ke bide moj dom,a tamu ucea i veke ziveat moite tri deca

Gostin

#16

2015-12-12 13:08

Ja prifacam ovaa peticija zatoa sto sekoe katce na ovaa planeta treba da ima cist vozduh ,a Bitola koja lezi vo podnozjeto na Baba planina go zasluzuva toa.

Gostin

#17

2015-12-12 16:34

Zasluzuvame pocist grad,redno e veke Bitola da si gi vrati sjajot koj go imase vo minatoto.

Gostin

#18

2015-12-12 16:39

Ednostavno: nemam rezerven grad za ziveenje. Bitola si ja sakam!

Gostin

#19

2015-12-12 18:39

Mnogu e ednostavno, zasluzuvame da ziveeme vo CISTA I NEZAGADENA BITOLA, GO SAKAM ZIVOTOT, JA SAKAM BITOLA


Gostin

#20

2015-12-12 19:25

Zatoa sto vozduhot ni e elementarno pravo na site za podobar zivot !!! zatoa sto za nas se raboti
Андри

#21

2015-12-12 19:26

Затоа што тука сме,тука живееме,тука живеат нашите деца....Во 21 век срамота е и да се зборува дека сеуште немаме основни услови за живот: чист воздух,чиста вода.... Колку побрзо се реши проблемот толку имаме повеќе шанси да се намалат негативните последици од досегашното труење....Поздрав


Gostin

#22

2015-12-12 19:38

Za podobra idnina na nasite deca

Gostin

#23

2015-12-12 19:56

So pogolema angazhiranost od nas samite i od nadlezhnite,Bitola zasluzhuva mnogu poveke ...se nadevam deka i ovoj moj potpis ke doprinese vo toa mnogu...

Gostin

#24

2015-12-12 20:54

Zatoa sto sum Bitolcanka i cela familija mi e vo Bitola,a gi zakopav sestra mi od rak na dojka i zet mi od rak na beli drobovi vo poslednite godina i pol.I dvata ne stignaa do 50 godini..
Bitolcanec i .

#25

2015-12-12 21:26

Bitola e se sto imame!